KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052243
nr 1405 2243
Amanda Ooms
(f. 1964), Sverige
Oljemålning, "Byta soldater I" (självporträtt). Signerad, daterad 2015. Olja på duk, 200x140 cm, oramad
Amanda Ooms, svensk konstnär och skådespelare född 1964.
måndag 21 juni 2021
kl 18:44:13
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer